12/19/2012

STOP THE BELO MONSTE MONSTER DAM

Wiem, że nikt się nie spodziewał takiej notki na blogu o takiej tematyce. Właśnie(2:27 w nocy/nad ranem) po wielkim płaczu po ostatnim odcinku GG weszłam z nudów na pudelka. Pierwszy raz mogę podziękować i pogratulować temu portalowi. Oficjalne dziękuję za uświadomienie. Cywilizacja, postęp były dla mnie od wielu lat jedną wielką zagadką, hasłami, za którymi kryje się ogromne zakłamanie. Jestem zmęczona głupotą ludzką, tworzeniem piekła na ziemi każdej żyjącej istocie. Prawdopodobnie to co właśnie napisałam nie jest ani trochę składne, ale jestem zła, naprawdę zła. Nie chcę, żeby nerwy całkowicie puściły, więc krótko, proszę każdą osobę, która właśnie jest na tym blogu o zapoznanie się z całym tematem i podpisanie petycji. 

6 comments :

 1. Zabawne, bo zapoznałem się z tematem i odechciało mi się podpisywać petycji xD
  Ciekawi mnie, czy Ty się zapoznałaś, czy przeczytałaś tylko to co mówili na Amazon Watch.

  Nie ufając jednym zaczynasz wierzyć innym w 100%.. Żeby było jasne. Nie cierpię ludzi. Tego jak siebie traktujemy, zakłamania, wzajemnego wyniszczania, dbania tylko o własny tyłek. Patrzenia na to kto jest jakiej narodowości, koloru skóry, wyznania. Wszystko to jest tak jasne i rzucające się w oczy, że odechciewa się żyć. Nie cierpię stawiania nas powyżej wszystkich innych żyjących istot. Totalnie wolę obecność zwierząt jak ludzi. Operując stwierdzeniem "Głupota ludzka" stawiasz się powyżej. Jednak idziesz za tematem ślepo, bo wydaje się słuszny.

  Świat jest złożony. Raczej ciężko oceniać coś pod kątem dobra i zła. Dla jednej strony dobre jest jedno dla drugiej drugie. Obie strony mają przy tym rację.

  Do rzeczy. Brazylia chce zbudować tamę na rzece dzięki której napędzą turbiny w elektrowni wodnej. Elektrowni ekologicznej. Jeśli im się to uda zostaną liderem w wykorzystaniu energii odnawialnej. Brazylia to 200 milionów ludzi!! Uwierz, że oni mają urządzenia na prąd i z nich korzystają. Tak jak Ty i ja. Przykładem na to jest Twój blog. Nie piszesz na kartce i nie przybijasz jej do tablicy tylko masz kompa. Nasze komputery jedzą prąd. Brudny jak cholera!! Śmierdzący gazem i węglem. Ich prąd będzie pachniał czystą energią. Jeśli zbudują tamę 160 milionów ludzi (80% populacji) będzie miało czysty prąd.
  Tama na rzece nie zabierze wody. Przeniesie ją. Gdzieś widziałem dane odnośnie zbiornika zaporowego i miałby mieć coś koło 60x60 km. Brazylia jest ogromna. Powstało by gdzieś tam słodkowodne morze. Żyłyby tam zwierzęta tak samo jak w rzece.
  To jest piękne!! Nie straszne.

  Teraz druga strona. Racją jest, że obniżony poziom wody wpłynie na ludzi. Coś około 40 000 indian. Z tym, że od małego jeździłem nad rzekę która.. Jest totalnie obniżona z powodu tego, że jej woda zaopatruje elektrownię wodną. Jej poziom wody jest gdzieś do kostek. A ja.. łapałem w niej ryby!! Wiesz jak?? Bobry wymyśliły coś takiego jak tamy xD Pchają drewno do wody i spiętrzają jej poziom. Tak tworzą zalewiska, a ludzie tak sprawiają, że rzeka może mieć głębokość 2 metrów pomimo tego, że przez tamę płynie woda do kostek. Oni nie zbudują zapory w dwa dni. Będą ją budować wieeeeeeeele lat. Zamiast podpisywać się pod debilizmem mówiącym żryjmy brudną energię lepiej podpisać się pod pomóżmy Indianom i środowisku.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rozumiem, że z Twojego punktu widzenia moja decyzja może się wydawać naiwna, kolejna głupia owca, której media kazały się przeciw czemuś zbuntować podając tylko same wady działań (tutaj) brazylijskiego rządu. Nie przepadam za przyjmowaniem toku myślenia podanego na tacy, więc zapoznałam się z tematem dokładnie, co uznałam za słuszne widać po tej notce. Fakt faktem, zgadzam się, że założenia są dobre, ale jak to w większości przypadków, próbują osiągnąć cel poprzez środki, których nigdy nie zaakceptuję i niestety, ale wybieram podpisanie petycji przeciwko budowie, jeśli jest to jedyna opcja powstrzymania działań przeciwko Indianom i zrujnowaniu środowiska. Rozumiem, że ty podjąłeś inną decyzje i akceptuję to. Jak sam napisałeś, ciężko oceniać coś pod kątem dobra i zła, a ludzie mają różne poglądy, dlatego też nie do końca rozumiem tej chęci przeciągnięcia mnie na drugą stronę i uświadomienia mi, że się mylę. Notka owszem, może być stronnicza, ale chciałam tylko uświadomić parę osób więcej o tym co się dzieje, nikogo do niczego nie zmuszam. A co do 'głupoty ludzkiej', absolutnie nie stawiam się wyżej. Jestem człowiekiem, nie ważne jak bardzo chciałabym być kosmitką, niestety, więc ta głupota to coś co mnie w sobie samej też czasem denerwuje. Chociaż faktycznie tutaj użyłam to w kontekście, który mnie nie dotyczy.

   Delete
 2. Super, że takie rzeczy publikujesz. Jestem jak najbardziej za. Nie tylko przyczyniasz się do uświadamiana ludzi, ale udowadniasz, że dziewczyny mające cokolwiek wspólnego z modą to nie głupie dziunie nie orientujące się co się na świecie dzieje...

  ReplyDelete
 3. bardzo dobry pomysł żeby o tym napisać

  ReplyDelete
 4. mega szacun za ten post

  ReplyDelete
 5. fajnie, ze nie jestes jedna z tych pustych blogerek, ktore nie interesuja sie niczym poza ciuchami. a petycja oczywiscie podpisana.

  ReplyDelete